Od 4 maja zajęcia w Akademii ruszają ponownie! Dotychczasowe grupy zostaną poinformowane o kontynuacji zajęć mailowo. Zapraszamy do zapisów na nowe warsztaty przez formularz na dole strony. Uczestnictwo jest BEZPŁATNE.

KreAktywność – twórcze rozwiązywanie problemów i praca w grupie

ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ PO WAKACJACH

Salka ul. FABRYCZNA 10a, II p., sala 209.

Wejście do budynku po godz.18.00 tylko wejściem bocznym

( na dole przy ochronie i klatką schodową na 2 p.)

kreaktywnosc.akademia@fundacja-veritas.pl

Co to za warsztat ?

Szkoła nie uczy dzieci myśleć poza schematami i współpracować, a dorosłe życie niejednokrotnie będzie wymagało takich umiejętności. Dlatego te zajęcia będą miały na celu pomóc rozwijać te zdolności w młodym człowieku. Na zajęciach dzieci będą uczyły się metod rozwijania myślenia lateralnego (twórczego), a także komunikacji i współpracy. Zostaną postawione przed różnorodnymi problemami: manualnymi, abstrakcyjnymi, słownymi, pobudzające ich kreatywność i refleksyjność.

Jeśli jako rodzic widzisz potencjał tego warsztatu, to teraz przed Twoim dzieckiem stoją pytania:

Lubisz zagadki, łamigłówki, a może masz głowę pełną historii i pomysłów?

Uwielbiasz opowiadać o swoich pomysłach, a może właśnie się tego wstydzisz?

Jeśli na te pytania odpowiedziałeś tak, to jest duża szansa, że spodobają Ci się te zajęcia.

Będziemy na nich ruszać głową i wymyślać różne szalone rzeczy.

To co, dołączysz do drużyny?

Warsztat  jest przeznaczony dla dzieci w wieku

Od 13 r.ż

(w przypadku licznego zainteresowania zostaną stworzone 2 grupy wiekowe)

Grupa będzie liczyła

6 osób

1,5 h

Wszystkie narzędzia i elementy potrzebne do pracy zapewnia Akademia Potencjałów.

Prowadzący: Jakub Miklewski

„Dorosłość jest przereklamowana. Złapani w kierat rutyny przestajemy pytać, dostrzegać, przeżywać.
Dlatego ukradkiem wymknąłem się dorosłości i poszliśmy z dzieciństwem wspinać się na drzewa i obserwować taniec liści na wietrze.
Pracując w branży kreatywnej (agencje reklamowe) musiałem zachować ciągłą gibkość i płodność umysłu, wypracowałem też szereg narzędzi strukturyzujących proces twórczy. Z kolei wykształcenie psychologiczne pozwoliło mi zrozumieć psychikę i emocje, a także nauczyć się, jak nimi kierować. Praca z dziećmi to obopólna szansa na rozwój i zachowanie świeżości umysłu, dlatego podejmuję to wyzwanie z chęcią. Podoba mi się u młodych osób brawura myślenia, nieuwarunkowanie schematami. Dlatego też w zeszłym roku poprowadziłem dwie drużyny w konkursie Odyseja Umysłu, jedna z nich przeszła do finału ogólnopolskiego.”

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

akademia@fundacja-veritas.pl

Dane kontaktowe: